Piešimo pamokos vyresniųjų grupėje santrauka tema: Jūros žuvys. Piešimo pamokos vidurinės grupės vaikams santrauka tema „Pasakų žuvys Žuvies piešimas akvariumo vidurinėje grupėje Komarovas

Liudmila Cheryapkina
Tapybos akvarele pamoka vidurinėje grupėje „Žuvys plaukia akvariume“

Piešimas vidurinėje grupėje "Žuvys plaukioja akvariume"

Edukacinė sritis: "Meninis ir estetinis vystymasis".

Tikslas: savarankiškos kūrybinės veiklos įgyvendinimas.

Programos užduotys:

- edukacinis: mokyti vaikus dirbti su akvareliniai dažai; toliau mokyti vaikus dažytiįvairiomis kryptimis plaukiančių žuvų siluetai, formuoti vaikų idėjas apie žuvis kaip vandenyje gyvenančius gyvus padarus, formuoti vaikų žinias apie būdingą jų sandarą žuvis: kūno forma, pelekai, žiaunas ir kt., ugdyti vaikų vaizduojamojo meno įgūdžius ir gebėjimus, įtvirtinti vaikų žinias apie akvariumo žuvys.

- besivystantis: ugdyti gebėjimą išdėstyti vaizdą visame lape perteikiant siužetą, emocinį reagavimą; praktikuoti taisyklingai laikyti ranką (neįtempiant raumenų ir nespaudžiant pirštų, lavinant vaizduotę, meninius ir kūrybinius gebėjimus,

- edukacinis: ugdyti vaikų emocinius ir estetinius jausmus, tikslumą darbe, ugdyti meilę gyvajai gamtai.

Elgesio forma: Komandinis darbas.

Metodinės technikos: organizacinis momentas, praktiniai pratimai, kūno kultūra "Penkios žuvytės", pirštų gimnastika « Žuvis» , netikėtumo akimirka, apibendrinant.

Demonstracinė medžiaga: maketus: Auksas žuvis, akvariumas su žuvimi, įvairių spalvų žuvys.

Dalomoji medžiaga: A5 formato popieriaus lapai horizontalioje padėtyje, šepečiai, akvareliniai dažai.

Preliminarus darbas: Žiūrint į iliustracijas "Žuvis", skaitau grožinę literatūrą literatūra: A. S. Puškinas „Pasaka apie auksą žuvis» , Permyak "Pirmas žuvis» , I. Tokmakova „Kur jis miega? žuvis» , rusų liaudies pasaka "Per magiją", pažinti vardus akvariumas ir upių žuvys, lipdyti žuvis, komponuoti žuvų figūrėles iš įvairių geometrinių formų.

Pamokos eiga:

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien turime svečią. O kas tai, sužinosite spėliodami mįslė:

Aš nevaikštau ir neskraidau,

Pabandyk suspėti!

Aš galiu būti auksinis.

Nagi, pažvelk į pasaką!

Ar sužinojai, kas tai?

Vaikai: Mes sužinojome, kad tai Auksinis žuvis.

Auklėtojas: Teisingai, auksinė žuvis. Pažiūrėk, kokia ji graži. Pažiūrėkime į tai ir prisiminkime, ką turime žuvis?

Vaikai: U žuvys turi kūną, pelekai(ant nugaros ir skrandžio, pilvo, uodegos, galvos, akių, žiaunų.

Auklėtojas: Vaikinai, kur, jūsų manymu, gyvena žuvys?

Vaikai: žuvys gyvena upėje, jūroje, ežere.

Auklėtojas: Vaikinai, pažaiskime.

Fizminutka "Penkios žuvytės"

Upėje apsitaškė penkios mažos žuvytės.

(Žuvies judėjimo imitacija)

Didelis rąstas gulėjo ant smėlio.

(Išskleiskite rankas į šonus)

Pirmas žuvis pasakė: - nardyti čia lengva.

(Imitacinis nardymas)

Antrasis pasakė: Čia giliai.

(Jie purto rodomąjį pirštą)

Trečias pasakė: Aš noriu miegoti.

(Padėkite rankas po ausimi)

Ketvirtasis pradėjo po truputį stingti.

(Šepečiais patrinkite pečius)

– sušuko penktasis: čia krokodilas,

(Rankos imituoja krokodilo burną)

Plaukite greitai, kad jo neprarytumėte.

(Pabėgti)

Auklėtojas: Šauniai padirbėta! Ar žuvys gali gyventi mūsų namuose? (Atsakymai vaikai: Taip). Žinoma, jie gali, žiūrėk, aš irgi tokį turiu akvariumas. PSO plaukioja mano akvariume?

Vaikai: Auksas žuvis.

Auklėtojas: Teisingai. Vaikinai, koks vanduo turi būti akvariumas?

Vaikai: švarus, skaidrus.

Auklėtojas: Labai gerai, belieka greitai ten žuvį įvesti. Ar sutinki?

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Tada sėskite į savo vietas. Šiandien aš jums siūlau piešti auksines žuveles merginas. Pažiūrėkime, kas jie yra žuvis akvariume. (Rodyti nupiešta žuvis) Kokios spalvos jie? (įvairūs). Kokia kryptimi jie plaukia? žuvis? (V įvairiais būdais: vieni į kairę, kiti į dešinę). Kas ten dar yra akvariumas? (dumbliai, akmenukai). Kokia bus mūsų spalva? žuvis? (vaikų atsakymai) Kokios spalvos dumbliai? (žalias). Kokios linijos gali piešti jūros dumblius? (banguotas). Kokios spalvos akmenukai? (įvairūs). Kokios formos jie? (apvalus ir ovalus).

Šauniai padirbėta! Tačiau prieš pradedant darbą, pirmiausia reikia pamankštinti pirštus, kad jie gerai veiktų. Sėdėkite tiesiai. Nugaros tiesios.

Pirštų gimnastika « Žuvis» .

Žuvys plaukia vandenyje.

Žuvys smagiai žaidžia.

Žuvis, žuvis, išdykusios merginos,

Mes norėtume tave sugauti.

Žuvys išlenkusios nugaras,

Žuvys vizgina uodegas,

Ir greitai nuplaukti.

Auklėtojas: Šauniai padirbėta! Dabar kimbame prie darbo. Prisiminkime, kaip dirbti akvareliniai dažai: sudrėkinkite šepetėlį, išspauskite lašelį ant stiklainio krašto, surinkite piešti ant teptuko. Pabaigus darbą viena spalva, šepetėlis gerai nuplaunamas. Į spalvos nesimaišė, reikia šiek tiek palaukti ir dažyti kitais dažais.

Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk ką Turime gražių žuvų(vaikai žiūri į žuvis, kokios jos skirtingos (putlios, plonos, didelės ir mažos, kokios skirtingos uodegos ir pan., manau, kad mūsų Auksinės žuvis labai laiminga, juk ji turi tiek daug merginų.

Publikacijos šia tema:

„Žuvys plaukia vandenyje“ (antra jaunių grupė). ISO. (piešinys). TIKSLAS: Supažindinti pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikus su vaizduojamaisiais menais.

Fotoreportažas apie paraišką (darbas komandoje) vidurinėje grupėje „Žuvis akvariume“. Autorius yra MADOU darželio „Talentas“ Konovalova mokytoja.

ROD santrauka, skirta naudoti vidurinėje grupėje „Žuvis akvariume“. ROD santrauka, skirta naudoti vidurinėje grupėje „Žuvis akvariume“. Tikslas:.

Tikslas: Išmokyti vaikus iš plastilino lipdyti apvalias ir ovalias formas. Smulkiosios motorikos ugdymas. Ugdyti vaikų savarankiškumą ir tikslumą.

Pamokos apie tapybą akvarele „Cosmea“ santrauka vyresniųjų grupėje Pamokos vyresniųjų grupėje apie piešimą „GĖLĖS“ (kosmėa) santrauka Tikslai: Toliau supažindinti su akvareliniais dažais, mokyti darbo metodų.

Nižnij Novgorodo srities Urenskio savivaldybės rajono MBDOU Nr. 8 vaikų darželis „Joločka“

Organizuotų edukacinių veiklų suvestinė

Meninis ir estetinis vystymasis

Piešimas

Tema: „Žuvys plaukioja akvariume“ .

Pedagogas: Smirnova N. A

2015

Programos turinys:

Išmokykite vaikus pavaizduoti įvairiomis kryptimis plaukiančias žuvis: teisingai perteikti formą, uodegą, pelekus. Įskiepyti gebėjimą piešti teptuku ir dažais, pieštukais, flomasteriais, naudojant kitokio pobūdžio potėpius. Ugdykite gebėjimą apsibrėžti savo tikslą ir jį įgyvendinti, pasidžiaugti savo ir kitų vaikų pasiekimais Ugdykite savarankiškumą, kūrybiškumą ir ryžtą.

Preliminarus darbas:Pokalbis „Kur gyvena žuvys?“, žuvų lipdymas, piešimas trafaretais, albumo „Akvariumo žuvys“ peržiūrėjimas, žuvų piešimo raštų išdėstymas izo kampe ir vaikų dėmesio atkreipimas, meno kūrinių skaitymas: A.S. Puškinas „Auksinė žuvelė“, Permiakas „Pirmoji žuvis“, N. Nosovas „Karasikas“, I. Tokmakovos eilėraštis „Kur miega žuvytės“. , išvaizdos ypatybės, padedančios jas atsiminti .

Kalbėkitės su vaikais apie akvariumą namuose. Į nuotraukų parodą „Mano akvariumas“ įtraukiant šeimas, turinčias namuose akvariumą, o vaiką rašant istoriją ir pasakojimą bendraamžiams „Kaip aš prižiūriu žuvis namuose“.

Naudotos knygos:T.S. Komarova „Meno veikla darželyje/vidurinėje grupėje/.

Medžiaga: Akvariumas, įvairių formų žaislinės žuvytės, akvariumo formos popieriaus lapai (apvalūs, stačiakampiai ir kvadratiniai), akvareliniai dažai, indeliai vandens, teptukai, skudurai, flomasteriai, vaškinės kreidelės, pieštukai, muzikos garso įrašas San Sena „Akvariumas“, jūros garsas.

Pamokos eiga:

Klausimas: Vaikai, ar jums patinka staigmenos? (vaikų atsakymai) Šiandien paruošiau jums įdomią staigmeną. Užmerkite akis ir neatmerkite (įjungiu San Seno „Akvariumo“ muziką) Ką įsivaizdavote klausydamiesi muzikos (klausau vaikų pasiūlymų samprotaudamas, tada siūlau atkreipti dėmesį? lentelė (vaikai identifikuoja daiktą po servetėle ir išsako savo nuomonę, siūlau patikrinti prielaidas įminus mįslę).

Pedagogas: (užminė mįslę)

Žolė ir grotos yra trupiniai,

Skaidrus vanduo…

žaidžiant jame yra žuvų -

Ten yra žuvų šuolis.

Žiūriu – viena iš žuvų

Jis mosteli į mane peleku -

Matyt, sako

Apie gyvenimą už stiklo

Kas tai yra? Kas atspėjo? Kodėl?

(vaikų atsakymai) Jei net po mįslės vaikams sunku teisingai atsakyti, servetėlę iš dalies atidengiu, o tada visiškai nuimu.

Pedagogas: Teisingai, tai akvariumas. Kad geriau įsižiūrėtumėte, siūlau prisėsti prie stalų(žiūri į akvariumą) Mano akvariumas yra stiklinis ir tuščias, jūs taip pat turite akvariumus ant jūsų stalų, o jie taip pat yra tušti, ką daryti, kad jūsų akvariumuose būtų žuvų (vaikų atsakymai)? Kas dar gali būti akvariume?(su akmenukais, dumbliais, smėliu, galima pavaizduoti ir grotą).

Prieš pradėdami piešti, prisiminkime, kokios formos žuvys (įdedu akvariumo žuvų nuotraukas ir keletą diagramų, skirtų žuvims piešti, apibendrinu vaikų atsakymus, kad žuvys būna įvairių formų: apvalios, ovalios ir trikampės, ir jos visos). taip pat turi skirtingas spalvas. Parodykite, kaip piešti šias figūras ranka ore. Ką dar turi žuvys? (pelekai, žvynai, akys, burna).

Pagalvokite, kokias žuvis norite įdėti į akvariumą, ką dar norite įdėti.Pasirinkite bet kokią akvariumo formą ir su kuo piešysite, ir pradėkite vaizduoti žuvis akvariume. Kad žuvytės būtų ryškios ir gražios, pagalvokite, kokia spalva jas geriausia dažyti, įjungiu muziką, vaikai pradeda piešti (Jei vaikas negali įgyvendinti savo plano ir tikslo, padedu patarimu ar dalinuosi. mano patirtis, skatinu vaikus, atkreipdamas dėmesį į jų pasiekimus)

Auklėtojas : Vaikinai, kokios gražios žuvys jūsų akvariumuose yra skirtingos formos ir dydžio. Ką galime daryti su savo akvariumais? (vaikų atsakymai - Padovanok, sukurk knygą, parodą)

Vis dar galite žaisti su mūsų akvariumais. Pasakykite man, kur galiu nusipirkti akvariumo žuvų?(vaikų atsakymai: naminių gyvūnėlių parduotuvėje.)

Auklėtojas : Gyvūnų parduotuvėje parduodamos įvairios žuvys: auksinės žuvelės, karduodegės, gupijos, šamai. Pardavimų konsultantai apie juos pasakoja klientams.

Mūsų grupėje atidaroma naminių gyvūnėlių parduotuvė,Kiekvienas gali papildyti savo akvariumą su žuvimis, tapti pardavėju konsultantu ir papasakoti klientams apie savo ar draugo akvariumą. (mokytojas gali pats arba paprašyti kito vaiko pasikalbėti apie akvariumą, kurio autorius dėl asmeninių savybių negali apibūdinti savo darbo) Nagrinėdamas ir pasakodamas istoriją mokytojas dalyvauja pokalbyje su pardavėja konsultante, pažymėdamas kiekvieno vaiko pasiekimai)

Pedagogas: Kiekvienas turite įdomią istoriją apie žuvis. Norėjau nusipirkti visas gražias žuvis. Mūsų gyvūnų parduotuvė nedirba dėl pietų pertraukos. Galime pakviesti jūsų tėvus Niną Ivanovną ir Olgą Nikolajevną ir papasakoti apie akvariumo žuvis, manau, jie mielai apsilankys mūsų gyvūnų parduotuvėje.


Jakovenko Marina Anatolevna
Darbo pavadinimas: mokytojas
Švietimo įstaiga: MBDOU - darželis Nr.57 "Voverė"
Vietovė: Ulan Udė miestas
Medžiagos pavadinimas: Metodinis tobulinimas
Tema: GCD santrauka piešimui vidurinėje grupėje „Žuvis akvariume“
Paskelbimo data: 24.09.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

Pastabos apie piešimą „Žuvis akvariume“

(vidurinė grupė)

Užduotys:

dažyti

nestandartinis

technologija.

Tobulėti

estetinė

supančio pasaulio suvokimas. Ugdykite meilę gamtai, gerumą,

reagavimas,

Auklėk

tikslumu

dažai,

estetinė

Tobulėti

vaizduotė,

meninis

kūrybingas

pajėgumus.

Figūra

vizualinė veikla.

Ugdykite emocinę ir estetinę išvaizdą

vaikų jausmus.

Stiprinti vaikų žinias apie akvariumo žuvis.

Preliminarus

Darbas:žiūrėdamas į iliustracijas ir nuotraukas

akvariumo žuvų vaizdas.

Įranga ir medžiagos: demonstracinė medžiaga – žuvis

akvariumas; dalomoji medžiaga - mėlynas popierius,

paletės, servetėlės, guašo dažai, vatos tamponai, staltiesės,

putplasčio kempinės, trafaretai su žuvimi, molbertas.

GCD judėjimas:

Vaikai atspėja mįslę:

Žiūrėk, namas stovi

Iki kraštų pripildytas vandens,

Be langų, bet ne niūrus,

Permatomas iš keturių pusių.

Šio namo gyventojai

Visi yra įgudę plaukikai.

Vaikinai, pažaiskime delnais. Įsivaizduokime tai

Mūsų delnai – žuvys, o mes patys – akmenukai.

Skamba Saint-Saënso „Akvariumo“ muzika.

Vaikai atlieka judesius viena ranka (vaizduodami plaukiančią žuvį),

tada kitas; tada abiem rankomis kartu, vaizduojant dvi žuvis.

Vaikinai, šiandien atnešiau jums savo žuvį. Ji yra mano akvariume namuose

gyvybes. Pažiūrėk, kokia ji graži!

Kokios spalvos žuvis?

Kokios dar spalvos yra žuvys?

Bet mano žuvis yra tiesiog liūdna ir nelinksma. Kaip tu manai,

Nupieškime jai keletą žuvies draugų.

Ir piešime ypatingai. Aš tau dabar parodysiu.

Trafaretą pritaikome prie mėlyno popieriaus. Tvirtai paspauskite. Kitas

paimkite kempinę ranka, pamerkite į dažus, o dabar tepsime,

kad nieko mėlyno neliktų ir žuvis pasirodytų ryški. Vatnaja

Naudodami pagaliuką įsmeikite svarstykles, tada apverskite pagaliuką ir panardinkite

juodais dažais ir nupieškite akį bei burną žuviai.

Tada panardinkite pirštą į žalius dažus ir nupieškite dumblius. R

Nubrėžkite banguotą liniją iš viršaus į apačią, nepakeldami piršto, paspauskite

stiprus, kad būtų gerai nupieštas.

Nuvalykite pirštą servetėle.

Vaikų darbas.

Gatavus piešinius dedu ant lentos.

Vaikinai, pažiūrėkite nuotraukas. Kokia žuvis patiko?

Dabar pažaiskime. Įsivaizduokime, kad esame žuvys.

(Abiejų rankų pirštai sulenkti žiupsneliu. Rankos juda banga nuo peties,

vaizduojanti nardančią žuvį)

Žuvys plaukė ir nardė

Švariame, šiltame vandenyje.

Jie susitrauks

(Pastaruoju žodžiu pirštai labai stipriai suspausti)

Jie atsiskleis

(Pirštai stipriai išskėsti į šonus)

Jie palaidos save smėlyje.

(Vėl sudėkite pirštus ir pakaitomis atlikite judesius rankomis, pvz

lyg kasi smėlį)

Vaikinai, pažiūrėkite, kokia smagi mano žuvis! Šiandien ji turi daug

Meistriškumo klasė su žingsnis po žingsnio piešimo nuotraukomis ikimokyklinio amžiaus vaikams 4-5 metų „Nėrinių žuvis“

Sredina Olga Stanislavovna mokytoja, Centrinės vaikų ugdymo įstaigos Nr.1 ​​„Meškiukas“, Jurijuzanas, Čeliabinsko sritis dailės studijos vadovė.
Tikslai:
Modelio kūrimas naudojant nėrinius
Užduotys:
Išmokykite dizaino kūrimo reljefiniais trafaretais metodų
Ugdyti praktinius darbo su vaškinėmis kreidelėmis įgūdžius
Ugdykite smalsumą ir norą kurti

Medžiagos ir įrankiai:
Nėriniai ir reljefinis audinys priklijuotas prie kartono, vaško kreidelės be popierinių "marškinių", albumo lapai perpjauti per pusę.


Preliminarus darbas:
Nėrinių juostelių klijavimas ant kartono. Tai bus dirvožemis (apačioje). Ant kartono klijuoti reljefinį audinį ir iš jo iškirpti ovalius žuvies siluetus. Naudojame PVA klijus. Greitai džiūsta ir tvirtai laiko audinį. Nėrinių spalva šiuo atveju nevaidina jokio vaidmens. Svarbu tik tekstūra. Žuvims radome audinį su apvaliais blizgučiais. Galite klijuoti kartonines žuvis ir nėrinius. Jie taip pat pereis ant žvynų ant žuvies šonų. Vyresniems vaikams galite sukurti visą ciklą naudodami kelis trafaretus, standžiai pritvirtintus ant kartono, kad vaikai per vieną piešinio sluoksnį pereitų viena spalva, antrą - antrą, o trečią - trečią. (Tai tarsi Pavlov Posad šalikų įdaras)

Įvadas
Prieš šią veiklą jūs ir jūsų vaikai galite eksperimentuoti su paprastu pieštuku ir monetomis. Padėję monetas po kraštovaizdžio lapu ir tolygiai perbraukdami trimatę monetą, vaikai gauna aiškų jos „portretą“. Kartu lavinama smulkioji motorika, skatinamas smalsumas. Tada vaikai patys gali tęsti šį procesą, padėdami reljefinius daiktus po lakštais. Ant stalų, prie kurių vaikai grupėse pusryčiauja ir pietauja, staltiesės taip pat turi kažkokį raštą ar ornamentą. Dažniausiai gėlių, gėlių, kartais geometrinių. O vaikų laisvalaikiu daromuose piešiniuose kartais tai pasirodo.
Taip pat yra specialūs trafaretai piešimui. Ant jų – gyvūnų, paukščių, vabzdžių kontūrai. Po to, kai vaško kreidelė "praeina" per popieriaus lapą, ant jo išliks dizaino kontūrai. Šiandien dirbsime kiek kitaip.

Pamokos eiga:


Dedame kartoninius lakštus su nėriniais (jie yra tokio pat dydžio kaip peizažiniai) ir, dirbdami lygiai, kelis kartus nupiešiame, įspaudę apatinę liniją. Ši linija bus graži ir net jei nejudinsite lapo. Bet jei lapas nuslysta, tai gerai. Dugnas bus tiesiog margesnis, dvigubas ar trigubas. Galite pasiimti ir juodą, ir rudą kreidą (nebūtina).


Žuvies trafaretas turi kirpimo liniją burnai. Remdamiesi šiuo ženklu, pastatome arčiau vandens ar dugno paviršiaus, pasukame į dešinę arba į kairę, paliekant vietos prašmatniai uodegai. Dirbdami lygiai su raudona, raudona arba rausva kreida, parodome jos kontūrus.


Plokščia mėlyna arba mėlyna kreida žymi vandenį.


Dabar atėjo eilė pelekams. Čia vaikai pasirenka kiekvieną spalvą. Mes taip pat piešiame uodegą, sandariai šešėliuodami, dirbdami „zigzagu“.


Kad mūsų žuvys būtų linksmesnės ir ryškesnės, pridedame kitą spalvą, įvedant ją į pelekų spalvą.


Kad dugnas būtų smėlėtas, pridėkite geltonos arba ochros spalvos.


Parenkame burnos liniją, nubrėžiame akį, išilgai žiaunų linijos atskiriame galvą nuo kūno.


Dumblių piešimas. Su kreida dirbame nebe plokščia, o nosimi, kaip pieštuku.


Norint sukurti dumblius, gerai naudoti kitą žalią atspalvį. Tai suteiks piešiniui spalvų įvairovės.


Oro burbuliukai ir šviesos bangavimas ant vandens užpildo paveikslo erdvę, subalansuodami kompoziciją.


Toks ir rezultatas. Dar kelios apatinės eilutės pagyvino piešinį.
To tobulinimas nieko nekainuoja

Vaikų darbeliai
(vyresnioji grupė, ratas)

Piešimas akvarele 5-7 metų ikimokyklinukams. Meistriškumo klasė su žingsnis po žingsnio nuotraukomis „Dvi žuvys“

Sredina Olga Stanislavovna, mokytoja, Centrinė vaikų ugdymo įstaiga Nr.1 ​​"Meškiukas", Jurijuzanė, Čeliabinsko sritis.
Tikslas:švietėjiško darbo kūrimas
Užduotys:
- išmokyti darbo su akvarele technikos be išankstinio piešimo
- tobulinti kompozicijos įgūdžius, gebėjimą naršyti lape.
- ugdyti gebėjimą perteikti judesį
- ugdyti smalsumą
- supažindinti su upių ir jūrų gyventojais
Medžiagos:
Albumas (du lapai), akvarelė, minkšti teptukai Nr.5 - 1

Preliminarus darbas:
- pažintis su upių ir jūrų gyventojais.
Žiūrėti nuotraukas.



Šiose nuotraukose pavaizduotos akvariumo žuvys



Dantyta plėšrūnė Lydeka laukia savo grobio, slepiasi dumbliuose upės ar tvenkinio dugne.
Paaiškinimas:
Kintamumas yra svarbus bet kurioje pamokoje. Žinoma, per dvidešimt ar trisdešimt minučių galite sukurti vieną puikų piešinį, tačiau naudingiau pateikti kelis pavyzdžius.
Piešdami žuvis ne tik susipažįstame su skirtingais jų vaizdavimo būdais, skirtingomis žvynų spalvomis, skirtingomis buveinėmis. Vaikai įgyja ir žinių apie juos supantį pasaulį, ir galimybę parašyti trumpą, nuoseklų pasakojimą apie namų akvariumo gyventojus, apsilankymą akvariume ar žvejybą su tėvais.
Įtvirtindami įgytas žinias, pamokos pabaigoje vaikai dėlioja dėliones, renka iškirptus žuvų atvaizdus ar piešia prie molbertų. Už pamokos ribų (prieš ar po jos) galite spėlioti mįsles apie žuvis.
Vienoje pamokoje nupiešti du paveikslėlius galima ir kitu būdu. Vaikai beveik visiškai pakartoja pirmąjį piešinį po mokytojo, o antrąjį piešia ta pačia etapų seka, tačiau sugalvoja savo spalvas ir kompoziciją. Atrodytų, čia daugiau vietos kūrybai, tačiau tikrasis rezultatas visada yra eilės tvarka silpnesnis.
Todėl padarysime du brėžinius. Pirmoji žuvis yra akvariumo žuvis, iš šiltų jūrų. Antrasis – mūsų upių ir ežerų gyventojas.

Progresas:

1. Atidarykite albumą taip, kad ant stalo būtų du tušti puslapiai.


Naudodami teptuką, nubrėžkite ochros spalvos liniją tiek dešiniajame, tiek kairiajame lapuose.


Pradedame dirbti kairėje pusėje. Į lapo vidurį dedame tašką. Antrasis taškas yra lapo krašte.


Mes sujungiame juos lygiais lankais. Tai yra žuvies nugara ir pilvas. Gautą figūrą nudažykite auksine arba geltona spalva.


Žuvies uodega atrodo kaip trikampis. Nubrėžkite ilgą vertikalią liniją ir sujunkite jos galus, „surinkdami“ žuvies formą. Mūsų naudojama spalva yra oranžinė.


Pridėkite pelekus, burną ir lygia linija atskirkite galvą nuo kūno.


Naudokite žalią spalvą, kad nupieštumėte dumblių stiebus fone. Jie šiek tiek siūbuoja.


Panardinimo būdu prie jų pridedame „lapų“.


Pridėkite daugiau dumblių ir nupieškite akmenukus apačioje.


Pradėkime piešti raštus ant uodegos ir pelekų. Dirbame plonu raudonu šepetėliu.



Vaizduojame svarstykles, piešiame akį.



2. Antroje nuotraukoje žuvis plaukia aukštyn arba žemyn. Todėl taškus dedame išilgai lapo įstrižainės.


Sujungiame juos kartu (nubrėžiame nugarą ir skrandį). Nuspalviname pailgą plėšrūno siluetą. Pridėkite mažą uodegą.


Visu teptuku ir teptuko galiuku piešiame dumblius.
Akmenys apačioje guli chaotiškai. Jie yra įvairių dydžių, apvalūs ir ovalūs.



Tamsiai žalia arba smaragdo spalva nudažykite pelekus, raštus ant žuvies šonų, o dumblius nuspalvinkite ta pačia spalva.



Naudodami juodą spalvą nupiešiame akis, dantis ir piešinį ant šonų.

Vaikiški piešiniai
(parengiamoji grupė)





Literatūrinis komponentas:
DĖLĖS
Tėvams ir vaikams
Visi drabužiai yra pagaminti iš monetų. (Žuvis.)

Ji gyvena vandenyje
Snapo nėra, bet peša. (Žuvis.)
Tarp jūrų ir vandenynų
Jaučiu kvapą už šimto mylių
Suku jūroje dieną ir naktį.
Ir kaip skalikas šuo,
Seku savo grobio pėdomis. (Ryklys.)

Aš niekada nepažinojau baimės
Drąsiai atremsiu priešą.
Aštri nosis, kaip torpeda,
Galiu prasibrauti pro tanklaivį. (Kardžuvė.)

Mūsų dantys kaip pjūklai,
Nardome šen bei ten.
Pastebėję mus, krokodilus
Jie išsigandę bėga į krantą. (Piranijos žuvis.)

Turėkite jį su savimi tik tuo atveju
Aš visada nešiojuosi žiūronus
Ir į jį tarp besikeičiančių bangų
Povandenyje matau viską. (Teleskopinė žuvis.)

Rothai, jei tu tikrai tai supranti,
Ant pilvo.
Man lengviau patraukti
Maistas iš dugno jūros vandenyje. (Žuvis-gitara.)

Aš palaidoju savo pelekus
Į jūros dugną – ir tyla.
Ir padėjau lauke
Masalui yra liežuvis. (Karvė.)

Visą gyvenimą klajojau jūromis,
Bet tai atsitinka slapta
Aš judu ant žemės
Kaip gyvatė, šliaužianti. (Aknė.)

Plaukkime nesijaudindami
Nors netoliese yra žvejų.
Mes negalime uždaryti burnos,
Nes dantys dideli. (Moray ungurių žuvis.)

Liesiu jūros gelmėse
Ir kaip išmintinga gyvatė,
Aš lengvai pašalinu odą,
Aš rengiuosi. (Jūros rausvas.)

Ir gilios jūros dugne,
Ir pačiame krante
Mane visada nutrenkia elektra
Aš išvarysiu priešus. (Elektrinis Stingray)

Gyvenu povandeniniame purve
Man baisu atrodo:
Burna ir uodega, ir tarp jų
Tik sauja dygliuotų spyglių. (Ruff.)

Kibirkščiuojantis ugnies svarstyklėmis,
Mes visada raudoni.
Kur klajoja mūsų kaimenė,
Atrodo, kad vanduo dega. (Raudonoji lašiša.)

Nuo kuojų, rausvų, blekų
Galiu ravėti
Nuosavas povandeninis sodas. (Zanderis.)

Prie žole apaugusių spygliuočių,
Kur upė putoja,
Mėgstu gaudyti žuvį
Dviems ūsams-kirmėlėms. (Som.)

Aš vienintelė žuvis, kuriai pasisekė,
Kaip laiptai, lengva
Palei ledines kalnų upes
Aš kylau aukštai. (Uėtakis.)

Ne veltui vizginu uodegą
Niūraus vandens tirštėje:
Aš naudoju savo uodegą, kad nustatyčiau
Maisto, su kuriuo susidūrėte, skonis. (Karpis.)

Darosi šilčiau – beveik verkiu:
Pavasarį, pasitraukus ledo lytims,
Aš slepiuosi nuo šilto vandens
Aš vienintelė žuvis. (Burbotas.)

Ar žiema ar ruduo?
Gimtosios upės gelmėse
Mes išdidžiai dėvime liemenes,
Kaip veržlūs jūreiviai. (Ešeriai.)

Mums patinka gyventi skaidriuose vandenyse,
Kiekvieną dieną numatytu laiku
Prie kranto noriai
Žuvies augintojai mus maitina. (Karpis, karpis.)

Lydeka tuoj pat uždustų
Krante nėra vandens.
Aš tuščioje keptuvėje
Galiu gyventi dieną ar dvi. (Negis.)

Jis gyvena pačiame baseine,
Gelmių meistras.
Jis turi didžiulę burną
O akys vos matosi. (Som.)